Artykuły

Ząbki Kompleksowa pełna księgowość obsługa sp z o o

Czy warto prowadzić spółkę z o.o.?
Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością zyskuje dużą popularność wśród przedsiębiorców? Czym jest ona spowodowana? Z pewnością główną rolę odgrywają tu stosunkowo niskie koszty założenia takiej spółki – wystarczy zaledwie 5 tysięcy złotych, do tego dochodzą koszty notarialne (ok. 200 złotych), wpis do Krajowego Rejestru Sądowego (ok. 600 złotych) oraz opłata związana z wnioskiem Vat R. Istnieje jednak jeden drobny mankament prowadzenia takiej spółki. Jaki? Jest nim podwójne opodatkowanie. Oznacza to, że konieczna jest zapłata nie tylko podatku dochodowego, ale również dodatkowo podatku od dywidend. Wiele firm, również w Ząbkach, decyduje się na wynajęcie biura księgowego, które profesjonalnie obsłużyłoby kompleksowo księgowość spółki z o.o.
Na czym polega pełna księgowość w spółce z o.o.?
Spółka z o.o. jest spółką handlową, która wg przepisów zawartych w ustawie o rachunkowości zobligowana jest do prowadzenia kompleksowej pełnej księgowości. Co to oznacza w praktyce? Pełna księgowość nakazuje prowadzenie dokładnych ewidencji wszelkich operacji finansowo-gospodarczych dokonywanych w ramach funkcjonowania przedsiębiorstwa. Ewidencja ta prowadzona jest z wykorzystaniem ksiąg handlowych, w których ujmowane muszą być osiągnięte przychody i związane z nimi koszty. Prowadzenie ksiąg handlowych to nie wszystko – każda firma musi raz w roku przygotować sprawozdanie finansowe za dany rok podatkowy.
Jeśli potrzebujesz pomocy w księgowych rozliczeniach swojej firmy znajdującej się na terenie Ząbek i w okolicach, zapraszamy do skorzystania z naszych usług. Biuro Księgowe Edyty Grubek EGUK, numer telefonu: 509-132-607