Uncategorized

Wyszków Rozliczenia podatkowe dotacji unijnych Vatu budowlanego

Zakładasz firmę? Wybierz formę rozliczenia podatkowego!

Przedsiębiorstwa prowadzone na terenie Rzeczpospolitej muszą się rozliczać z urzędem skarbowym wykorzystując w tym celu jedną określoną ścieżkę, której wybór zostanie fiskusowi zakomunikowany na odpowiednim formularzu. Wśród dostępnych form rozliczenia podatkowego, które obowiązują również na terenie Wyszkowa znajduje się między innymi opodatkowanie na zasadach ogólnych – jest to jednak z częściej wykorzystywanych w rozliczeniach form. Stawka podatku w przypadku tego rozwiązania jest zależna od wysokości dochodu rocznego (może wynosić 18 lub 32%).  Rozliczenie przedsiębiorstwa odbyć się może również przez skorzystanie z podatku liniowego – zakres firm, które mogą skorzystać z tej formy jest jednak zawężony. Trzecią ścieżką umożliwiającą rozliczenie są zryczałtowane formy, czyli ryczałt ewidencjonowany oraz karta podatkowa. W przypadku tego pierwszego rozróżniamy 5 stawek podatkowych (20%, 17,5%, 8,5%, 5,5%, 3%), jeśli zaś chodzi o kartę podatkową, stawka podatku jest tu uzależniona od decyzji odnośnie jej wysokości wydanej przez Naczelnika Urzędu Skarbowego.

Rozliczenia przedsiębiorstwa pod kątem dotacji unijnych i Vatu budowlanego…

…to kwestie, które przysporzyć mogą tyle samo radości, co zmartwień. Uzyskanie dotacji unijnej jest z pewnością faktem, który daje dużo możliwości i nadziei na rozwój firmy, jednak niesie również kilka zawiłych problemów związanych z rozliczeniem takiej dotacji. Podobnie rzecz się ma z rozliczeniem Vatu budowlanego – kiedy umieszcza się je w księgach przychodów i rozchodów, a kiedy nie? Te i podobne pytania pojawiają się bardzo często. Dlatego też często firmy decydują się na pomoc zewnętrzną i rozliczenie za pośrednictwem księgowych.
Biuro Księgowe Edyty Grubek EGUK zrzesza ekipę doświadczonych i profesjonalnych księgowych, którzy bezbłędnie i na czas dokonają wszelkiego rodzaju rozliczeń związanych z funkcjonowaniem Twojej firmy w Wyszkowie i okolicach. Skontaktuj się z nami: 509-132-607