Artykuły

Wyszków Kompleksowa pełna księgowość obsługa sp z o.o.

Jaki rodzaj księgowości w przypadku spółki z o.o.?

Zgodnie z Ustawą o rachunkowości, polskie firmy mają obowiązek rozliczania się z urzędem skarbowym. Istnieją dwie drogi w tym kierunku: księgowość uproszczona oraz pełna księgowość. W przypadku spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, podobnie jak w przypadku spółek jawnych, partnerskich, komandytowych i komandytowo-akcyjnych oraz firm, które osiągają przychód ponad 1,2 mln euro – istnieje wymóg prowadzenia pełnej księgowości. Każda zatem spółka z o.o. w Wyszkowie i każdym innym mieście musi być obsługiwana pod kątem pełnej księgowości.

Na czym polega prowadzenie pełnej księgowości?

Kompleksowa pełna księgowość wiąże się z wieloma obowiązkami, między innymi z koniecznością prowadzenia ksiąg handlowych. Zawiera się w niej informacje na temat transakcji, które odbywają się w obrębie firmy, ewidencjonuje wpływy i odpływy środków pieniężnych, sporządza coroczne sprawozdania finansowe (zawierające bilanse, rachunek zysków i strat, informacje dodatkowe). Prowadzenie kompleksowej pełnej księgowości, choć do najłatwiejszych zadań nie należy, to jednak daje duże możliwości dla rozwoju firmy. Dzięki wglądowi w historię finansową, łatwiej można rozplanować strategię rozwoju.
Jeśli zatem zależy Ci na rozwoju swojej firmy i fachowych księgowych, którzy obsłużyliby Twoją spółkę z o.o., skorzystaj z usług Biura Księgowego Edyty Grubek EGUK. Funkcjonujemy również na terenie Wyszkowa. Masz pytania? Nasz konsultant z przyjemnością na nie odpowie, zadzwoń: 509-132-607.