Artykuły

Wołomin Kompleksowa pełna księgowość obsługa sp z o o

Jak prowadzi się pełną księgowość?
Przedsiębiorcy prowadzący swoje firmy na terenie Rzeczpospolitej muszą prowadzić księgowość – pytanie tylko: jaką? Pewne firmy mogą skorzystać z form uproszczonych, jednak są przedsiębiorstwa zobligowane do prowadzenia rozszerzonej formy księgowości i są to firmy będące:
-spółkami handlowymi oraz spółkami cywilnymi,
-osobami fizycznymi, spółkami cywilnymi osób fizycznych, spółkami jawnymi osób fizycznych oraz spółkami partnerskimi o przychodach netto w wysokości co najmniej 1.200.000 euro.
W ramach kompleksowej pełnej księgowości przedsiębiorstwa, również te z Wołomina, powinny prowadzić księgi handlowe, w których dokonywać będą ewidencji wszelkich operacji związanych z obiegiem finansowym.
Co do obsługi spółek z o.o. – samodzielnie czy z biurem księgowym?
Spółki z ograniczona odpowiedzialnością są firmami, które muszą płacić podwójny podatek – zarówno dochodowy jak i od wypłacanych dywidend. Również zobligowane są do prowadzenia ksiąg handlowych, w których zamieszczone będą informacje o pieniężnych wpływach i odpływach. Czy można realizować pełną księgowość w spółce z o.o. samodzielnie? Jest to możliwe, jednak wymaga dużo wysiłku, bo konieczna jest znajomość bieżących księgowych uaktualnień. Stąd też wielu przedsiębiorców decyduje się na wsparcie biur księgowych, które posiadają wiedzę i umiejętności w tym zakresie.
Jeśli chcesz skorzystać z pomocy ekspertów księgowych, którzy swoją pracę wykonują fachowo i z pasją, zgłoś się do nas. Biuro księgowe Edyty Grubek EGUK, numer telefonu: 509-132-607.