Artykuły

Wilanów Kompleksowa pełna księgowość obsługa sp z o o

Prowadzenie pełnej księgowości – kto musi?
Kwestie związane z prowadzeniem księgowości reguluje ustawa o rachunkowości (Dz. U. z 2002 Nr 76, poz. 694). Wynika  z niej, iż zobowiązane są do tego osobowe spółki kapitałowe, w tym spółki prawa handlowego ze spółkami z ograniczoną odpowiedzialnością na czele. Kompleksową pełną księgowość powinny też prowadzić te przedsiębiorstwa (bez względu na ich formę prawną), które w swoich rocznych dochodach przekraczają próg 1 200 000 PLN. Zasada ta obowiązuje na terenie całego kraju, w obrębie Warszawy i jej dzielnic, w tym Wilanowa.
Na czym polega prowadzenie kompleksowej pełnej księgowości?
Przedsiębiorstwa, zobligowane do prowadzenia pełnej księgowości, w tym spółki z o.o., muszą dbać o prowadzenie ksiąg rachunkowych, w których umieszczane będą na bieżąco informacje o operacjach finansowych dokonywanych w ramach firmy. Jest to opcja bardziej skomplikowana niż uproszczona księgowość, jednak niesie wiele korzyści, np. daje możliwość szczegółowego wglądu w historię finansową firmy, a co za tym idzie – większe możliwości dla prognozy jej rozwoju.
Samodzielnie czy z pomocą?
Zawiłości księgowościowe mogą przerosnąć nawet najbardziej zaawansowanego matematycznie przedsiębiorcę. Dlatego też dogodnym wyjściem jest wynajęcie biura księgowego, które wyręczy nas w wykonaniu wszystkich skomplikowanych obliczeń. Biuro księgowe Edyty Grubek EGUK to zespół doświadczonych księgowych, którzy sprawnie i poprawnie poprowadzą księgi Twej firmy. Skontaktuj się z nami i miej księgowy problem z głowy. Zadzwoń na numer infolinii: (0-22) 728-04-40 .