Artykuły

Śródmieście Rozliczenia podatkowe dotacji unijnych VATu budowlanego

Kto musi się rozliczać?
Każdy przedsiębiorca, który prowadzi firmę i uzyskuje jakieś dochody jest zobowiązany do złożenia deklaracji podatkowej. Nawet, jeśli firma nie odnotowała żadnego przychodu, musi zostać złożona zerowa deklaracja podatkowa. W przypadku osób, które nie prowadzą swojej firmy, mimo wszystko muszą złożyć rozliczenia podatkowe, jeśli zarobiły choćby skromną złotówkę pracując na ulicach Środmieścia. Studenci czy bezrobotni, którzy parali się pracami dorywczymi i nie dobili w swoich zarobkach do progu kwoty wolnej od podatku, czyi 3091 zł też powinni złożyć zeznanie podatkowe. W ich przypadku jest to zabieg korzystny, gdyż łączy się ze zwrotem zaliczek, które zostały pobrane na poczet podatek w ciągu roku. Ważne jest również rozliczenie dotacji unijnych czy VATu budowlanego.
Kto nie musi się rozliczać?
Co ciekawe, istnieją szczęśliwcy, którzy nie muszą się spotykać z Urzędem Skarbowym przed upływem kwietnia. Są to np. ci pracownicy, którzy złożyli u swojego pracodawcy oświadczenie PIT-12 przed 10 stycznia. Wtedy obowiązek rozliczenia podatnika spada na pracodawcę. Podobnie jest w sytuacji emerytów i rencistów, którzy oprócz zasiłków z ZUS nie osiągali żadnych wpływów pieniężnych z tytułu pracy zarobkowej. W takiej sytuacji to ZUS rozlicza danego emeryta czy rencistę na druku PIT40A/11A. Zeznania podatkowego nie muszą składać również beneficjenci MOPS-ów, którzy nie osiągają dodatkowych dochodów.
Jeśli jednak musisz się rozliczać…
…to pomóc Ci w tym mogą fachowcy z Biura księgowego Edyty Grubek EGUK. Nasi księgowi to wykwalifikowana kadra z dużym doświadczeniem, której niestraszne żadne księgowościowe zawiłości. Do naszej pracy podchodzimy z pasją i rzetelnością, co daje gwarancję zadowolenia z naszych usług. Jeśli potrzebujesz naszej pomocy z zakresu rozliczeń podatkowych, w tym dotacji unijnych i VATu budowlanego, zadzwoń pod numer telefonu: 0-509-132-607. Działamy na obszarze Śródmieścia