Artykuły

Śródmieście Kompleksowa pełna księgowość obsługa sp z o o

Co to jest pełna księgowość?
Kompleksowa pełna księgowość w odróżnieniu od księgowości uproszczonej opiera się na skomplikowanych i precyzyjnych zestawieniach operacji finansowych i gospodarczych, które zaistniały w historii firmy na przestrzeni roku kalendarzowego. Pomaga to w dokładnym przeanalizowaniu sytuacji firmy i w efektywnym jej prowadzeniu. Jest to jednak system, który wciąż przeraża przedsiębiorców, zwłaszcza tych prowadzących spółki z o.o., niezależnie od tego czy prowadzą swoją firmę na obrzeżach miasta czy w Śródmieściu. Są to tematy, którymi na co dzień zajmują się eksperci z Biura księgowego Edyty Grubek EGUK, dlatego jeśli kwestie rachunkowościowe spędzają Ci sen z powiek, nie wahaj się powierzyć ich nam. Zadzwoń i umów się na konsultacje pod numer: 0-509-132-607
Od jakiej kwoty należy prowadzić księgi rachunkowe?
Przepisy regulujące zasady prowadzenia księgowości w Polsce zawarte są w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz w ustawie o rachunkowości. Zgodnie ze znajdującymi się tam zapisami, od stycznia 2015 roku, obowiązek prowadzenia księgowości mają te firmy, których dochód w 2014 roku osiągnął poziom 5.010.600 zł. Limit ten jest niższy niż ten, który obowiązywał w roku ubiegłym (5.059.560 zł).
Kto jeszcze może prowadzić księgi rachunkowe?
Księgi rachunkowe prowadzić mogą również firmy, które nie dobijają do ww. progu, muszą jednak zgłosić to wcześniej do Urzędu Skarbowego. Nie można jednak zapominać, że spółki cywilne jak również spółka osobowa, której jeden ze wspólników jest osobą prawną, muszą korzystać z pełnej księgowości bez względu na wysokości uzyskanych w 2014 roku dochodów. Obsługą spółek z o.o. z zakresu kompleksowej pełnej księgowości na terenie Śródmieścia zajmuje się EGUK. Zapraszamy do kontaktu.