Artykuły

Sochaczew Kompleksowa pełna księgowość obsługa sp z o o

Na czym polega prowadzenie pełnej księgowości?
Prowadzisz małą firmę w Sochaczewie i zastanawiasz się czy musisz prowadzić pełną księgowość? Niniejszy artykuł rozwieje Twoje wątpliwości! Kompleksowa pełna księgowość to zaawansowana forma prowadzenia księgowości, która regulowana jest przez Ustawę o rachunkowości. Zgodnie z jej zapisami do prowadzenia tej formy księgowości zobowiązane są podmioty gospodarcze, które w danym roku podatkowym przekroczyły prób 1,2 mln euro przychodu lub będące spółką jawną, partnerską, komandytową, komandytowo-akcyjną. W ramach prowadzenia pełnej księgowości firmy muszą prowadzić chronologicznie i systematycznie księgi rachunkowe w oparciu o dowody księgowe. Ponadto muszą co jakiś czas ustalać aktualny stan aktywów i pasywów oraz raz w roku sporządzać sprawozdania finansowe.
Co ze spółkami z o.o.?
Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością jest spółką kapitałową prawa handlowego, w związku z czym jest zgodnie z ustawą zobligowana do prowadzenia kompleksowej pełnej księgowości. Na czym polega płacenie podatku w spółce z o.o.? Podatek płacony jest od dochodu spółki (przychód pomniejszony o koszty uzyskania przychodu) w oparciu o złożony do urzędu skarbowego druk cit-2 do 20 dnia kolejnego miesiąca. Dodatkowo, w ramach prowadzenia spółki z o.o. płacony jest również podatek od wypłacanych dywidend.
Jeśli chciałbyś skorzystać z profesjonalnej pomocy w prowadzeniu pełnej księgowości czy księgowości spółki z o.o. w Sochaczewie, niezawodne w tym obszarze jest Biuro Księgowe Edyty Grubek EGUK. Zawsze na czas, zawsze na bieżąco z aktualnościami prawnymi. Zadzwoń do nas: 509-132-607.