Artykuły

Pułtusk Kompleksowa pełna księgowość obsługa sp z o o

Założenie i funkcjonowanie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością regulowane jest kodeksem spółek handlowych. Jest to korzystna forma działalności gospodarczej, która choć może wymagać włożenia pewnego wysiłku związanych z prowadzeniem pełnej księgowości i początkowych stosunkowo wysokich kosztach, ale z czasem przynieść może niemałe korzyści.

O zaletach spółki z o.o.

Czymś, co przyciąga przedsiębiorców do takiej formy prowadzenia działalności gospodarczej jest zawarta w nazwie spółki ograniczona odpowiedzialność. Oznacza to, że właściciele w sytuacji kiedy spółka upadnie, nie są zobligowani do ratowania jej zawartością prywatnych portfeli. Zatem spółka z o.o. wydaje się być rozwiązaniem bardzo korzystnym dla tych, którzy lubią ryzyko w biznesie. Ponadto, wbrew temu, co się powszechnie sądzi – spółka z o.o. wcale nie musi być droga. Jeśli jest odpowiednio oszczędnie zarządzana, może być tańsza od jednoosobowej działalności gospodarczej z racji możliwości optymalizacji podatkowej czy tańszego ZUS-u. Bycie właścicielem spółki z o.o. nie wpływa ponadto na prywatną zdolność kredytową, gdyż jest ona odrębnym podmiotem.

O wadach spółki z o.o.

Najczęściej stawianym wobec spółki z ograniczoną odpowiedzialnością zarzutem są zazwyczaj zbyt wysokie koszty prowadzenia kompleksowej pełnej księgowości. Jeśli jednak przyjrzeć się temu bardziej wnikliwie, warto ponieść wyższe koszty w imię przyszłych korzyści. Prowadzenie pełnej księgowości otwiera bowiem przed przedsiębiorcą możliwość głębszego wglądu w stan finansowo-gospodarczy firmy, co ułatwia zaplanowanie jej rozwoju i różnego rodzaju przedsięwzięć. Nieznajomość swojej własnej firmy pod tym kątem może powodować przykre konsekwencje z upadkiem firmy włącznie.

W kwestii obsługi spółki z o.o. pod kątem księgowości warto skorzystać z wykwalifikowanego Biura Księgowego Edyty Grubek EGUK. Działa ono w obrębie Mazowsza, również na terenie Pułtuska. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. W razie pytań, zadzwoń:(0-22) 728-04-40.