Artykuły

Praga Rozliczenia podatkowe dotacji unijnych VATu budowlanego

Ojej, to już 30 kwietnia…
Realia są takie, że każdego roku jesteśmy zobligowani do rozliczeń podatkowych, w tym do rozliczeń dotacji unijnych i VATu budowlanego. Każdego roku wraz z końcem kwietnia dla wielu Polaków zaczyna się wyścig z czasem. Niestety, tego wyścigu nie obsługuje Endomondo, nie jest też tak atrakcyjny jak bieg po Pradze. Jest to mrożący krew w żyłach bieg, jednak na szczęście wielu z nas kończy go na mecie osiągając akceptowalny przez Organizatora wyścigu (tj. Urząd Skarbowy) czas. Niektórzy jednak w drodze do mety napotykają różnego rodzaju problemy, w związku z czym nie kończą wyścigu na czas… Przerażeni, oczekują na konsekwencje z łzami w oczach i duszą na ramieniu. Wszak podpaść Urzędowi Skarbowemu, to jak przegrać w szachy ze śmiercią. Co teraz? Kolosalna grzywna, więzienie czy dożywotnie podatkowe męki?
Rada na przyszłość!
Jeśli obawiasz się konsekwencji niezłożenia PITu w terminie, na przyszłość zapamiętaj, że rozliczeniami podatkowymi, w tym rozliczeniami dotacji unijnych i VATu budowlanego zajmuje się Biuro księgowe Edyty Grubek EGUK. Jeśli chcesz skonsultować się z naszymi doradcami, zadzwoń pod numer telefonu (0-22) 728-04-40 .
Nie złożyłeś PIT-u w terminie… i co teraz?
Najlepiej, gdy szybko ochłoniesz i nadrobisz zaległości – Urząd Skarbowy nie rozpęta wojny o kilkudniowe opóźnienia, zwłaszcza, gdy będziesz w posiadaniu solidnego i wiarygodnego wytłumaczenia. Może uda Ci się nawet uchronić przed płaceniem grzywny…  o dziwo, Fiskus daje drugą szansę i potrafi zdobyć się na wyrozumiałość kiedy to Twoje pierwsze opóźnienie. Ale gdy sytuacja nie zdarza się pierwszy raz, zapłacisz prawdopodobnie karę – od 160 zł do 27 tys. zł.