Artykuły

Płock Rozliczenia podatkowe dotacji unijnych Vatu budowlanego

Jakie są najczęstsze błędy w rozliczeniach podatkowych?
Rozliczający się z fiskusem podatnicy z Płocka czy też innych miejsc w Polsce, muszą uważać, żeby poprawnie wypełnić formularz PITu, gdyż błędy oznaczać będą wezwanie do złożenia korekty, a to wymusza wygospodarowanie dodatkowego czasu i energii – po co je tracić, skoro można od razu wypełnić PIT dobrze? Po pierwsze: pamiętaj o tym, by deklarację podpisać, dołączyć do niej odpowiednie załączniki, a także dokonać prawidłowych odliczeń ulg podatkowych. W przypadku popełnienia błędu lub nieuwzględnienia rachunków uprawniających do ulg rehabilitacyjnych czy internetowych, istnieje możliwość złożenia korekty zeznania.
Błędy podczas rozliczeń dotacji unijnych i rozliczeń Vatu budowlanego
Jeśli chodzi o dotacje unijne – z rozliczeniem wiąże się kilka niuansów, które mogą nam sprawić problemy. Chodzi np. o to, że rozpoczęcie wszelkich działań związanych z dofinansowanych projektem musi się rozpocząć po złożeniu wniosku o dotację. W przypadku dokumentacji, wydatki kwalifikowane powinny być we właściwy sposób opisane, ażeby przypadkiem nie zaistniała sytuacja, w której zdublowaliśmy jakiś wydatek. W przypadku rozliczenia Vatu budowlanego, podstawą jest dobrze wypełniony wniosek wraz z odpowiednimi załącznikami. Chodzi tu głównie o faktury za zakupione materiały budowlane wraz z koniecznymi kodami, a także kopie pozwolenia na użytkowanie obiektu, na którym materiały były wykorzystywane.
We wszelkich problemach związanych z rozliczeniami podatkowymi, dotacji unijnych i Vatu budowlanego biuro księgowe Edyty Grubek EGUK służy Ci pomocą. W razie wątpliwości, zadzwoń pod numer telefonu:(0-22) 728-04-40.