Artykuły

Piastów Rozliczenia podatkowe dotacji unijnych Vatu budowlanego

Rozliczeniami podatkowymi firma stoi.

Zakładając własną działalność gospodarczą na terytorium Polski, trzeba liczyć się z tym, że wraz z procedurą rejestracji w CEIDG, przedsiębiorca zostaje zgłoszony do urzędu skarbowego, zgłoszenie to ma zaś związek z rodzajem podatku dochodowego, który od tego momentu będzie należało płacić. Wśród form rozliczeń podatkowych z urzędem skarbowym w Piastowie i w każdym innym mieście znajdują się:
Opodatkowanie na zasadach ogólnych: jest to forma podstawowa, wybór każdej innej wymaga złożenia odpowiedniego wniosku w urzędzie skarbowym, zakłada zapłatę podatku w wysokości 18 lub 32% w zależności od osiągniętego dochodu.
Podatek liniowy – forma dla przedsiębiorców prowadzących określony rodzaj firm, wysokość podatku jest stałą i wynosi 19%.
Opodatkowanie w formie zryczałtowanej – do wyboru jest tu karta podatkowa lub ryczałt ewidencjonowany, gdzie obowiązują różne stawki podatków w zależności od rodzaju prowadzonej działalności.

O rozliczeniu dotacji unijnych i Vatu budowlanego pamiętać tez musi.

Założenie działalności i wybór opodatkowania to nie wszystko. Przed firmą stoją kolejne księgowe wyzwania, mowa tu chociażby o rozliczeniach dotacji czy vatu budowlanego. Operacje te niosą ze sobą konieczność znajomości aktualnych rozwiązań prawnych, a także procedury postępowania – nie każdy ma na tyle umiejętności i energii, by temu wyzwaniu podołać. Stąd wiele osób decyduje się na wynajęcie fachowców. Biuro Księgowe Edyty Grubek EGUK zatrudnia księgowe o wysokich kwalifikacjach i pasji do pracy. Pomagają firmom na całym Mazowszu, również w Piastowie. Czy Ty też potrzebujesz pomocy? Zapraszamy do kontaktu: 509-132-607.