Artykuły

Piastów Kompleksowa pełna księgowość obsługa sp z o o

Kilka słów o obsłudze spółki z o.o. pod kątem księgowym

Ustawa o rachunkowości jest ustawą, która od 1994 roku precyzuje rodzaj przedsiębiorstw, które muszą prowadzić pełną księgowość. Należy do nich między innymi spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Jest to spółka kapitałowa prawa handlowego, której prowadzenie przynosi wiele korzyści, choćby takie, że w razie upadku firmy, jej właściciele nie są zmuszeni odpowiadać własnym majątkiem. Księgowość spółki z o.o. opiera się na prowadzeniu ksiąg handlowych, w których umieszczane są poszczególne operacje finansowe. Co ciekawe w tym obszarze to to, że spółki z o.o. zobligowane są do płacenie podwójnego podatku – oprócz tego od dochodu, również i ten od wypłacanych dywidend. Zasady te obowiązują wszystkie spółki z o.o. funkcjonujące na terenie Polski, również te założone  w Piastowie.

Czy prowadzenie pełnej księgowości ma jakieś zalety?

Choć może się wydawać to zajęciem skomplikowanym, generującym mnóstwo wysiłku i kosztów, to jednak prowadzenie kompleksowej, pełnej księgowości posiada wiele plusów. Dzięki niej chociażby, możliwy jest pełen wgląd w funkcjonowanie firmy na poziomie finansowym, co umożliwia sprawne zaplanowanie rozwoju przedsiębiorstwa na przestrzeni kolejnych miesięcy. Prowadząc pełna księgowość, przedsiębiorca musi również raz do roku opracować sprawozdanie, w którym umieszcza bilans wpływów i odpływów, a także wszelkie informacje dodatkowe.
Pomoc w zakresie usług księgowych na terenie Piastowa oferuje Biuro Księgowe Edyty Grubek EGUK. Masz jakieś pytania? Zadzwoń: 509-132-607.