Artykuły

Piaseczno Rozliczenia podatkowe dotacji unijnych Vatu budowlanego

Właściciel każdej firmy – czy to w Piasecznie czy w każdym innym mieście, ma obowiązek rozliczenia się z fiskusem. To, jaką to przybierze formę, zależy od formy przedsiębiorstwa oraz uzyskiwanych przez nią dochodów.
Jakie istnieją formy opodatkowania?
Rozliczyć z Urzędem Skarbowym można się na zasadach ogólnych – wówczas w rozliczeniu wykorzystuje się księgę przychodów i rozchodów oraz księgi rachunkowe. Podatek wylicza się w tej sytuacji w oparciu o właściwą skale podatkową:
18% przy rocznym dochodzie poniżej 85 528 złotych,
-32% przy rocznym dochodzie powyżej kwoty 85 528 złotych.
W przypadku, gdy dochód firmy nie przekroczył poziomu 3091 złotych, przedsiębiorca zwolniony jest z płacenia podatku.
Drugim sposobem rozliczenia jest podatek liniowy w wysokości 19%, z którego korzystać mogą właściciele spółek: cywilnych, jawnych, komandytowych, partnerskich, których przychód nie przekroczył 800 tysięcy euro.
Przedsiębiorca może się rozliczyć z fiskusem również w oparciu o uproszczoną formę ryczałtu ewidencjonowanego, w którym wysokość podatku waha się od 3% do 20% w zależności od profilu prowadzonej firmy.
Kolejny sposób – karta podatkowa to rozliczenie stosowane w branżach usługowych, wytwórczo-usługowych i handlowych. Wysokość podatku w przypadku tej formy ustalana jest przez Naczelnika Urzędu Skarbowego w Piasecznie czy w każdym innym mieście i jest stała na dany rok podatkowy.
Jeśli potrzebujesz pomocy przy rozliczeniach podatkowych swojej firmy, a także w kwestiach takich jak rozliczenie dotacji unijnych czy rozliczenie VATu budowlanego na terenie Piaseczna i okolic, biuro księgowe Edyty Grubek EGUK służy Ci pomocą. Skontaktuj się z nami:(0-22) 728-04-40.