Artykuły

Ostrów Mazowiecka Kompleksowa pełna księgowość obsługa sp z o o

Co wiesz o spółce z o.o.?

Spółka z ograniczona odpowiedzialnością cieszy się niezmiennie sporą popularnością wśród przedsiębiorców, zarówno w Ostrowi Mazowieckiej jak i w innych miastach mazowieckich. Zakładana może być przez jednego lub więcej udziałowców, którzy powołują Zarząd spółki, który sprawuje od tego momentu funkcję kierowniczą i reprezentacyjną. Zaletą tego rodzaju formy działalności gospodarczej jest fakt braku konieczności odpowiadania własnym majątkiem w sytuacji kiedy firma upada. Warto również scharakteryzować spółkę z o.o. pod względem księgowej obsługi. Zgodnie z zapisami w ustawie o rachunkowości z 199r roku, zobligowana ona jest do prowadzenia pełnej księgowości. Z czym to się wiąże? Choćby z tym, że konieczne jest prowadzenie specjalistycznych ksiąg handlowych. W księgach tych koniecznym jest zamieszczenie informacji o osiąganych przez firmę przychodach oraz obciążających kosztach. Opodatkowanie na zasadach ogólnych wymusza zapłatę 19%-owego podatku od dodatniej różnicy między przychodami a kosztami w określonym roku podatkowym. Brzmi zawile? Czynności księgowe nie należą do najprostszych i najprzyjemniejszych, mogą jednak przynieść niemałe korzyści. Jakie?

Korzyści z prowadzenia kompleksowej pełnej księgowości

Prowadząc pełną księgowość w spółce z o.o., uzyskasz nie tylko możliwość dokładnego przeanalizowania sytuacji finansowej firmy, włącznie z bilansem wpływów i odpływów, daje to również okazję do długoterminowego zaplanowania rozwoju przedsiębiorstwa. Informacje na temat firmy uzyskane dzięki pełnej księgowości są w tej materii nieocenione.
Nie chcąc ryzykować kosztownych pomyłek, warto zwrócić się po księgowe wsparcie do Biura księgowego Edyty Grubek EGUK, które obejmuje swoimi usługami również firmy w Ostrowi Mazowieckiej. Jeśli chcesz się z nami skontaktować, zadzwoń: 509-132-607.