Blog

Na co wydajemy pieniądze ze zwrotu podatku?

Czy jest coś, co może nam poprawić humor bardziej niż piątek (to już dziś!) i zbliżający się weekend? Może to być na przykład trafienie szóstki w totolotka, ale ponieważ prawdopodobieństwo wystąpienia tego zjawiska jest bardzo nikłe, zajmę się czymś, co zdarza się w przypadku wielu Polaków raz do roku. Mowa tu o pięknym dniu, w którym uzyskujemy zwrot podatku. Na co możemy spożytkować dodatkowy zastrzyk gotówki z tego tytułu? Poniżej krótka lista pomysłów w klimacie weekendowym.

Dla pragmatyków

Pieniądze, które dostajemy „w prezencie” od Urzędu Skarbowego są świetną okazją, żeby podreperować domowy budżet – może to świetna okazja, żeby założyć konto oszczędnościowe? Jeśli kwota zwrotu nie wystarcza na to, by spełnić Twoje marzenia, zawsze możesz pozwolić jej przeleżakować na odpowiednio oprocentowanej lokacie, a za jakiś czas zrealizować swoje większe marzenia. Wielu z nas, po otrzymaniu zwrotu podatku decyduje się na spłacenie różnego rodzaju długów i zobowiązań – jeden problem z głowy mniej. Wielu jest również zwolenników pragmatycznych zakupów – dodatki do mieszkania, nowa pralka (bo stara ledwo zipie), a może wyprawka dziecka do szkoły? Zwrot podatku daje duże możliwości, również w sferze mniej pragmatycznej.

Dla idealistów

Dla wielu z nas dodatkowy zastrzyk pieniędzy od fiskusa to okazja do spełnienia marzeń lub sprawienia sobie przyjemności. Często decydujemy się na wyjazd w wymarzone miejsce albo zakup jakiegoś drogiego gadżetu, choć czasem wystarczy kupienie ciekawej książki czy płyty. Pieniądze ze zwrotu podatku to świetna okazja, żeby odwiedzić fryzjera (dla pań) lub sklep motoryzacyjny (dla panów) lub też wybrać się z małżonkiem na wystawną kolację (dla pań i panów :)). Każde rozwiązanie jest dobre. Najważniejsze, żeby uzyskać zwrot, nie zaś wezwanie do dopłaty 🙂