Artykuły

Mokotów Rozliczenia podatkowe, dotacji unijnych, VATu budowlanego

Rozliczenia podatkowe, VATu budowlanego, dotacji unijnych
Z każdym rokiem w Polsce buduje się coraz większą ilość nowych budynków mieszkalnych. Rozliczenia VATU budowlanego to zatem temat szczególnie interesujący dla tych osób, które w związku z budową swojego domu, dokonały zakupu materiałów budowlanych przed upływem 2013 roku. I nieważne czy ów dom budowany był na Mokotowie czy gdzie indziej – możesz ubiegać się o zwrot podatku! Podobne korzyści mogą nam przynieść rozliczenia podatkowe, dzięki którym mamy możliwości uzyskania wielu ulg. Dotacje unijne dają wiele możliwości rozwoju naszej firmy – trzeba je jednak również rozliczyć.
Terminy, terminy…
Te osoby, zgodnie z aktualnymi regulacjami prawnymi, mają możliwość złożenia wniosku o zwrot części kosztów poniesionych na budowę swojego domu. Termin składania wniosków upływa wraz z końcem grudnia 2018 roku. W zależności od daty na fakturze, zainteresowani mogą składać wnioski najpóźniej do:
31 grudnia 2015 roku, jeśli faktura została wystawiona od 1 stycznia 2006 roku do 31 grudnia 2007 roku,
31 grudnia 2016 roku, jeśli faktura została wystawiona od 1 stycznia 2008 roku do 31 grudnia 2009 roku.
31 grudnia 2017 roku, jeśli faktura została wystawiona od 1 stycznia 2010 roku do 31 grudnia 2011 roku,
31 grudnia 2018 roku, jeśli faktura została wystawiona od 1 stycznia 2012 roku do 31 grudnia 2013 roku.
Jakie dokumenty?
Wypełnienie wniosku wiąże się z pobraniem odpowiedniego formularza (VZM-1) oraz wpisaniu nań stosownych danych (np. rodzaj inwestycji, której ma dotyczyć zwrot, a także kwota zwrotu obliczona przez nas samodzielnie). Do wniosku dodatkowo należy dołączyć dokumentację, a w niej np. kopie faktur, kopie pozwolenia na budowę, itp. Nie są to zadania łatwe, w związku z czym warto skorzystać z pomocy ekspertów z biura księgowego EGUK, którzy funkcjonują również w obrębie Mokotowa. Nie wahaj się im powierzyć sprawy swojego rozliczenia VATu budowlanego, umów się na konsultację już dziś – 0-509-132-607. Nasi eksperci podejmą się dla Ciebie również spraw związanych z rozliczeniami podatkowymi i rozliczeniami dotacji unijnych.