Artykuły

Mokotów Kompleksowa pełna księgowość obsługa sp z o o

Czy ngo musi prowadzić księgowość?
Według litery prawa każda organizacja powinna prowadzić księgowość – nawet, jeśli jedyne wpływy pieniężne w organizacji pochodzą ze składek członkowskich. Jeśli chodzi o organizacje pozarządowe, to w ich przypadku obowiązuje kompleksowa pełna księgowość, niezależnie od tego czy działają na Mokotowie czy gdzie indziej.
Ustawa o rachunkowości mówi o tym, iż za księgowość w organizacji odpowiedzialny jest kierownik jednostki. Oznacza to, że w sytuacji powierzenia obowiązku dbania o właściwe rozliczenia księgowemu, to wciąż kierownik jednostki jest odpowiedzialny za ich efekt, w związku z czym wskazane jest, aby zarządzający organizacją miał minimum wiedzy w temacie rachunkowości na wypadek jakichś niedociągnięć. Niedociągnięcia nie zaistnieją jednak, gdy dzieło prowadzenia organizacyjnej księgowości powierzymy profesjonalnemu biurowi księgowemu, a takim niewątpliwie jest Biuro księgowe EGUK.
Kto może pomóc ngo w prowadzeniu księgowości?
Biuro księgowe Edyty Grubek EGUK posiada wykwalifikowaną kadrę specjalistów, którzy zajmują się kompleksową pełną księgowością oraz obsługą spółek z o.o. na terenie Mokotwa i okolic. Wystarczy, byś zadzwonił (tel.: 0-509-132-607), a my zajmiemy się rozwiązywaniem Twoich księgowych problemów.
Jak powinna wyglądać współpraca między ngo a biurem rachunkowym?
Współpraca między organizacją pozarządową a biurem rachunkowym powinna opierać się na ścisłej współpracy między kierownikiem jednostki a biurem przy zachowaniu wzajemnego zrozumienia. Ważne jest znalezienie wspólnego języka między tymi dwoma światami, co nie jest łatwe, gdyż księgowy mówi zazwyczaj w innym języku niż zarządca organizacji, jednak eksperci z Biura rachunkowego EGUK zadbają o to, by komunikacja przebiegała płynnie i bezproblemowo.