Artykuły

Marki Kompleksowa pełna księgowość obsługa sp z o o

O czym pamiętać w księgowej obsłudze spółek z o.o.?
Założenie spółki z o.o. w Markach jest stosunkowo proste. Wystarczy 5 tysięcy złotych na start, zawarcie umowy spółki z o.o., ustanowienie organów oraz zgłoszenie spółki do Krajowego Rejestru Sądowego. Wielu przedsiębiorców decyduje się na taką formę z powodu tych prostych warunków wstępnych. Dodatkowo istnieje możliwość zarejestrowania spółki bez wychodzenia z domu – wystarczy wypełnić odpowiednie formularze w Internecie. Bez wątpienia jednym z największych motywatorów, które skłaniają do założenia spółki z o.o. jest ograniczona odpowiedzialność – znaczy to, ze wspólnicy nie muszą odpowiadać swoim majątkiem w sytuacji powstania długów spółki. W księgowości spółki z o.o. charakterystyczne jest to, że w ramach jej funkcjonowania musi być płacony podwójny podatek – zarówno od dochodów jak i dywidend.
Jakie są zalety prowadzenia  kompleksowej pełnej księgowości?
Pełna księgowość jest wyjątkowym narzędziem, które otwiera wiele możliwości przed przedsiębiorcami prowadzącymi własną działalność. Jakie to możliwości? Chodzi głównie o to, że dokładna ewidencja operacji gospodarczych umożliwia szczegółowy wgląd w funkcjonowanie firmy. Na podstawie tych informacji możliwe jest zaplanowanie jej długofalowego rozwoju.
Jeśli zależy Ci na tym, aby pełna księgowość Twojej firmy była przeprowadzona bezbłędnie i przy najwyższym poziomie profesjonalizmu, koniecznie skorzystaj z usług Biura Księgowego Edyty Grubek EGUK, które obejmuje zasięgiem swojego działania całe Mazowsze, pomaga również firmom w Markach. Chcesz dowiedzieć się więcej? Zadzwoń: 509-132-607.