Artykuły

Ciechanów Kompleksowa pełna księgowość obsługa sp z o o

Pełna księgowość: kto, gdzie, kiedy

Ustawa o rachunkowości precyzyjnie określa rodzaj firm, które muszą w swoim funkcjonowaniu opierać się na zasadach pełnej księgowości. Są to m.in., kapitałowe spółki prawa handlowego (spółka akcyjna i spółka z ograniczoną odpowiedzialnością) oraz spółki handlowe prawa handlowego spółki (spółki komandytowe i komandytowo-akcyjne). Oprócz tego prowadzenie pełnej księgowości dotyczy także tych firm, które osiągnęły w danym roku podatkowym określoną kwotę przychodu (1,2 mln euro). Wszystkie firmy, które spełniają te kryteria, z Ciechanowa i nie tylko, są zatem zobligowane do prowadzenia ksiąg handlowych. Czym one są? Księgi handlowe to skomplikowany, ale skuteczny sposób na ewidencjonowanie wszelkich operacji finansowych, które zachodzą w obrębie firmy.
Jaka forma rachunkowości w spółce z o.o.?
Spółka z o.o. ma osobowość prawną, w związku z czym zobligowana jest do prowadzenia pełnej księgowości. Właściciele spółek tego typu powinni zatem opracować odpowiednią politykę rachunkowości oraz opracować strategię w kwestiach księgowości. Ewidencja wszystkich operacji gospodarczych niesie ze sobą wiele korzyści dla spółki, daje bowiem szczegółowy wgląd w działanie firmy – na tej podstawie można prowadzić długoterminowe prognozy rozwoju.
Jeśli potrzebujesz profesjonalnej pomocy z zakresu pełnej księgowości oraz obsługi spółek z o.o. w Ciechanowie ii nie tylko, polecamy usługi świadczone przez Biuro Księgowe Edyty Grubek EGUK, Kontakt do nas:0-509-132-607.