Artykuły

Białołęka Rozliczenia podatkowe dotacji unijnych VATu budowlanego

Dotacja z Unii – jak rozliczyć?
Otrzymanie dotacji z Unii Europejskiej to bardzo duże wsparcie dla naszego przedsiębiorstwa – jednak oprócz niewątpliwych korzyści, jaki niesie ze sobą zastrzyk pieniężny, wiąże się on również z pewnymi zobowiązaniami, z którymi zmierzyć musi się każdy przedsiębiorca, również ten z Białołęki. Tym, co spędza sen z powiek wielu są rozliczenia dotacji unijnych. W trosce o Twój spokojny sen, Biuro rachunkowe Edyta Grubek – EGUK, oferuje Ci pomoc w okiełznaniu tegoż księgowego demona. Nie czekaj do ostatniej chwili, uniknij najczęściej popełnianych przez Polaków błędów, o których poniżej.
1. Dokumentacja
Dokumentacja, która dotyczy dofinansowanego projektu, musi być skoordynowana z projektem. Znaczy to, że jeżeli staramy się o wsparcie z pomocy regionalnej, to przeprowadzone raporty środowiskowe nie mogą pokazywać, iż prace w tym temacie były wykonane jakiś czas przed złożeniem wniosku o dofinansowanie.
2. Koordynacja
Prawidłowe rozliczenie dotacji jest ściśle związane ze znajomością obowiązków i sprawnym ich wypełnianiem przez beneficjenta, a do tego potrzebna jest sprawna koordynacja. Należy zatem zadbać o to, by znalazły się w zespole osoby, które będą nadzorować kolejne działania związane z dotowanym projektem.
3. Ewidencja
Konieczne jest, by projekt był skonstruowany tak, by możliwe było zidentyfikowanie wszelkich transakcji związanych z tym projektem. W przypadku kontroli, ważne, by jak najszybciej dotrzeć do tych danych, więc nieoceniona może być w tym przypadku pomoc sprawnej księgowej. Jeśli takiej nie posiadasz w swoich szeregach, zadzwoń do Biura rachunkowego EGUK (0-509-132-607) – pomożemy.
W ofercie naszej firmy jest również pomoc z zakresu rozliczeń podatkowych oraz rozliczeń VATu budowlanego. EGUK działa na terenie całej stolicy z uwzględnieniem Białołęki.