Blog

Aplikacje dla księgowych

Księgowy też człowiek i też ma życie poza biurem. Jak może ułatwić sobie pracę, kiedy musi prowadzić swoją działalność poza komputerem?

Aplikacje dla księgowych to nie konkurencja dla zawodu, a narzędzie wspomagające pracę, które idealnie wpisuje się w tryb nowoczesnego życia: bycie nieustannie w ruchu, nieustannie z telefonem i prawie cały czas on-line.
Oto kilka przydatnych aplikacji dla księgowych:

QuickBooks
Nadal w Polsce niewielu poznało się na jej potencjale, w przeciwieństwie do programu komputerowego QuickBooks. Wymaga dostosowania do polskiego systemu prawnego oraz lokalizacji.
„Najbardziej mi się podobał, niestety jest po angielsku i mam wrażenie, że nie zadziałałby dla mnie na dłuższą metę. Faktury od ręki, fajnie wyglądające (z naszym logo). Możliwość tworzenia raportów i eksportu do Excela. Pomocne są także przypomnienia, np. o płatnościach.”

Evernote
Hit Internetu, polecana aplikacja i szeroko komentowana. Szybkie i estetyczne notowanie i zapisywanie w chmurze.
„Pomaga w prowadzeniu usług księgowych na wielu urządzeniach. Moje notatki z komputera mogę mieć na telefonie i odwrotnie. Mam gdzie zapisać ważne pliki. Organizer, ale bez segregatorów. Do wprowadzenia od zaraz.”

Excel na tablet
Klasyka gatunku w mobilnym wydaniu.
„Mały wyjątek od reguły, ale fajnie było sprawdzić jak wygląda Excel na tablecie. Wyniki są zadowalające, sprawdza się podczas spotkań z klientami.”

Mini Księgowość
Aplikacja, która nadal nie uwzględnia np. kwoty wolnej od podatku, poza tym jest w całości polska i dostosowana do polskiego prawa.
„Przydatne dla tych mniej cierpliwych, którzy nie chcą z każdą małą rzeczą dzwonić do księgowej. Pozwala samemu wyliczyć np. wysokość podatku VAT. Niestety nic więcej ponadto, gdyż nie zastąpi prawdziwej księgowości.”

Warto uczynić swoje życie prostszym z aplikacjami – zaoszczędzimy czas i zwiększymy produktywność. Z pewnością nasi klienci docenią naszą mobilność usług i dostęp do swoich dokumentów on-line w każdej chwili.